Andrei Avram – instructor/arbitru

Andrei Avram – instructor/arbitru

Presedinte club: As CS Soimii de Mures

Instructor sportiv: Federatia Romana de Tir cu Arcul, traditional, recurve olimpic, compound

Instructor sportiv: Federatia Romana de arc Traditional si Field – IFAA Level 1

Arbitru: Federatia Romana de Tir cu Arcul

 

Divizie: Recurve Olimpic

Echipament:

  1. Recurve:
    • Crosa WinWin NX Xpert
    • Lame WinWin InnoPower 40#
    • sight Shibuia AL Ultima II Recurve
    • sageti Carbon One 550 28.5″
  2. Compound:
    • Kinetic
    • sight Avalon Tec-X
    • sageti Carbon One 550 28.5″/Easton Eclipse

 

Palmares:

  • Locul II – Campionatul National de Field FRTA, 2020 – Recurve Olimpic
  • Locul I – IFAA Indoor Online 2020 – Freestyle Recurve
  • Locul II – CN Field Cluj Napoca 2019 – Recurve Olimpic
  • Locul II – CN Field Cluj Napoca echipe 2019- Recurve Olimpic
  • Locul I – Field Archery National Championship 2019 – Recurve Olimpic
  • Locul I – Field Archery National Championship 2019 – Target by Night
  • Locul I – Trofeul Carpatilor Stage 1/2018 – Freestyle Recurve
  • Locul I – Field Archery National Championship 2018 – Recurve Olimpic
  • Locul II – Cupa Ardealului 2018 – 3D – Recurve Olimpic
  • Locul I – Campionatul National de Field FRATF 2017
  • Locul II – Campionatul National de Field FRATF 2017 – Target by Night
  • Locul I – Cupa Ardealului 3D – Recurve Olimpic
  • Locul I – Trofeul carpatilor Stage 3/2017 – Recurve Olimpic
  • Locul I – IFAA Online/2017 – Recurve Olimpic
  • Locul I – Trofeul carpatilor Stage 2/2017 – Recurve Olimpic
  • Locul I  – 3D Indoor IAA 2016 – AMFR
  • Locul I – Trofeul Carpatilor – Stage 1/2016 – Recurve Olimpic
  • Locul III – CN de Field FRTA 2016 – Jimbor, Brasov – Recurve Olimpic
  • Locul II – CN de Field IFAA 2016 – Alba Iulia – Recurve Olimpic
  • Locul II – Stea Cazatoare 2016 Ocna de Jos- Bow Hunter
  • Locul II – Arcasul Tinutului Sebes 2016 – Bow Hunter
  • Locul II – Arcasul Cetatii Tirgu Mures 2016 – BowHunter
  • Locul I – IFAA Indoor Tirgu Mures 2016 – Recurve Olimpic
  • Locul III – Trofeul Capra Neagra Zarnesti 2016 – Bow Hunter Recurve
  • Nivel galben – Concurs II. Sólyomlövő íjászverseny – 3 octombrie 2015 – Târgu Mureș
  • Locul I – Domeniul Arcasilor Cluj 2015 – Recurve Olimpic
  • Locul I – Zarnesti Field Open 2015 – Recurve Olimpic
  • Locul II – Arcasul Tinutului Sebes 2015 – Arc Open
  • Locul II – Cups Ioan Corvin 2015 – Bow Hunter Recurve
  • Locul II – Reflex Mester Ijasz 2015 – Bow Hunter Recurve
  • Locul II – IFAA Indoor Online 2015 – Bow Hunter Recurve
  • Locul I – Aktiv Indoor Trophy 2014 – Bow Hunter Recurve
  • Locul I – Concurs Soimii de Mures 2014 – Recurve Olimpic
  • Locul I – Trofeul SRT 3D Open Alba Iulia 2012 – Arc Traditional
  • Locul III – Cupa Crown City Brasov 2012
  • Locul II – Campionatul National 2009 Sucevita – Arc Traditional

Certificare:

  • Curs instructor FRTA  – 2019
  • Curs arbitru FRTA – 2019
  • Curs instructor FRTA  – 2018
  • Curs arbitru FRTA – 2018
  • Curs arbitru FRTA – 2017
  • Curs instructor IFAA Nivel I 2016 – Doru Danilet
  • Curs de arc instinctive 2014 – Henry Bodnik, Cheile Gradistei
  • Curs instructor FRTA 2013 – Dongeun Suk
  • Curs instructor FRTA 2012 – Dongeun Suk
  • Curs arbitru FRTA – 2012